УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ!
ЗАПОБІГАННЯ БЕЗКОНТРОЛЬНОМУ ПРИЙОМУ АНТИБІОТИКІВ ТА САМОЛІКУВАННЮ
Одним із наслідків поширення коронавірусної хвороби є ризик формування антибіотикорезистентності населення. Надмірне та безконтрольне споживання антибіотиків може ускладнити лікування простих інфекцій через стійкість бактерій до антибіотиків. Через це ми ризикуємо втратити можливість лікувати хвороби, які вже давно перемогли.
Чим загрожує надмірне вживання людством антибіотиків:
— бактеріальна пневмонія стане смертельною хворобою;
— в пологах частіше вмиратимуть жінки;
— лікування раку стане ще складнішим, адже часто під час хіміотерапії пацієнтам профілактично дають антибіотики;
— багато захворювань, які передаються статевим шляхом, знову стануть невиліковними;
— люди частіше помиратимуть після операцій від ускладнень;
— туберкульоз знову стане вироком.
Крім того, надмірне вживання антибіотиків може призвести до важких економічних наслідків: «Люди стануть довше та важче хворіти, а лікування буде коштувати дорожче. Це не зможе не відбитися на кількості робочої сили та швидкості економічного зростання країни та світу».
При цьому антибіотики в Україні можна придбати без рецепта і багато людей навіть не здогадуються, як сильно вони шкодять собі та тим, хто навколо.
Найважливіше, що варто знати про антибіотики:
— антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при вірусних інфекціях;
— не займайтесь самолікуванням. Лише лікар може чітко визначити, коли варто приймати антибіотики та які саме;
— не переривайте курс антибіотиків самостійно;
— вакцинуйтесь, стежте за гігієною, тримайтесь подалі від хворих людей. Це і профілактика захворювань, і можливість зменшити кількість використання антибіотиків;
— негайно звертайтесь до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання. Можливо, вам необхідно підібрати інший препарат.
Важливо пам’ятати, що антибіотики — це серйозні препарати, які мають свої побічні ефекти. Коли лікар призначає лікування, він завжди оцінює користь та ризики розвитку побічних дій та ускладнень. Тому, як ви що самостійно призначаєте собі антибіотики, ризики отримання побічних ефектів та ускладнень захворювання дуже великі.
Тож що може зробити кожен з нас вже сьогодні?
- Не пити антибіотики навмання при появі незначних симптомів та не вимагати у свого лікаря їх вам виписати, бо у вас болить горло чи треба що-небудь пропити. Запам’ятайте, що антибіотики — не панацея, і скоріш за все, навіть якщо ви їх пили (призначивши самостійно) і вам стало легше — це не їхня заслуга.
- Якщо вам виписали антибіотики — важливо пропити їх правильно. Дотримуйтеся курсу, який вам призначив лікар, не переривайте лікування, навіть якщо вам вже стало легше, не допивайте антибіотик за членами своєї сім’ї, якщо є залишки. Такі дії лише посилюють стійкість бактерій до антибіотиків.
Будьте здорові!