Миття рук — простий, але надзвичайно ефективний спосіб запобігти поширенню інфекцій. Миття рук з милом може запобігти близько 30% захворювань, пов’язаних з діареєю, і близько 20% респіраторних інфекцій (наприклад, застуди).
Діарея та пневмонія — дві основні причини смерті дітей раннього віку в усьому світі. За оцінками Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) щороку помирає близько 1,8 мільйона дітей у віці до 5 років від цих хвороб.
Миття рук з милом може захистити приблизно третину дітей раннього віку, які хворіють на діарею, і майже кожну п’яту дитину раннього віку, хвору на такі респіраторні інфекції, як пневмонія.
До Всесвітнього дня миття рук розповідаємо, чому чистота рук це важливо.
По-перше, регулярне миття рук з милом запобігає інфекційним захворюванням, допомагає усунути бактерії, віруси та інші мікроорганізми, які можуть їх спричиняти.
По-друге, це захист інших. Чисті руки зменшують ризик передачі хвороб від однієї людини до іншої, особливо в колективах. Також це прояв турботи про здоров’я інших, що особливо важливо в громадських місцях.
По-третє, чисті руки — це запорука безпеки в медичних закладах. Правильна гігієна рук запобігає передачі інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги та поширенню антимікробної резистентності, що є економічно вигідним.
Коли потрібно мити руки?
- Після туалету;
- перед приготуванням і прийомом їжі;
- після вулиці;
- до і після користування засобами індивідуального захисту (маски, респіратори, рукавички);
- після контакту з тваринами.
Як правильно мити руки?
- Намочіть руки проточною водою.
- Намильте всю поверхню долонь з обох сторін.
- Ретельно тріть долоні не менше 40 секунд.
- Потріть намилені зап’ястя, між пальцями та почистіть під нігтями.
- Змийте мило проточною водою.
- Висушіть руки одноразовим рушником.
- Закрийте кран через використаний рушник, щоб не бруднити руки.
Коли немає можливості помити руки, використовуйте антисептик з вмістом спирту не менше 70%.